مادر و کودک

نکات مهم در انتخاب بالش کودک چیست؟

بالش کودک و نوزاد خاص

چه زمانی کودکان نیاز به استفاده از بالش دارند؟

بچه ها تازه متولد شده به بالش نیاز ندارند! در واقع، نوزادان نباید با بالش بخوابند. داشتن بالش در رختخواب برای نوزادان بسیار خطرناک است و این شامل به اصطلاح بالش های شکل دهنده سر نیز است. این بالش‌ها نه تنها برای صافی سر مفید نیستند، بلکه سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرده است که استفاده از بالش‌های شکل دهنده سر می‌تواند محیط خواب ناایمنی را برای نوزادان ایجاد کند و ممکن است در خطر خفگی و مرگ نقش داشته باشد.

بالش ها – و همچنین پتو نوزاد گشاد، روتختی ها، اسباب بازی های پر شده و محافظ تخت کودک که اخیراً ممنوع شده اند – خطر خفگی را برای نوزادان ایجاد می کنند. به همین دلیل است که ما کارشناسان توصیه می‌کنیم که نوزادان حداقل تا یک سالگی بدون هیچ چیزی در گهواره (به‌جز ملحفه‌ی مناسب تخت) بخوابند. بالش‌ها می‌توانند صورت کودک را بپوشانند یا باعث گرم شدن بیش از حد کودک شوند که یکی دیگر از عوامل خطر مرگ ناگهانی نوزاد است.

چه زمانی استفاده از بالش برای کودک شما بی خطر است؟

دوره (سندرم مرگ ناگهانی نوزاد) SIDS کاملاً پس از اولین تولد به پایان می رسد، بنابراین هنگامی که کودک شما 1 ساله شد، استفاده از بالش و پتو از نظر فنی بی خطر است. با این حال، به محض فوت کردن شمع تولد یک سالگی، نیازی به عجله برای خرید یک بالش نیست. حقیقت این است که اکثر بچه های کوچک بدون بالش خوب می خوابند.

بالش ها می توانند خطرات جدیدی را به همراه داشته باشند، زیرا کودک شما کودک نوپا می شود. برخی از نوزادان مبتکر ممکن است از بالش برای تقویت خود و بالا رفتن یا افتادن از گهواره استفاده کنند! بنابراین، توصیه می‌کنم در اوایل نوزادی از پتو در گهواره استفاده کنید و منتظر بمانید تا از بالش استفاده کنید که ممکن است تا زمانی با 3 سالگی کودک دلندتان صبر کنید.

بهترین بالش برای بچه ها چیست؟

وقتی تصمیم گرفتید کودک نوپایتان برای بالش آماده است، به خاطر داشته باشید که بالش های کرکی بزرگی که تخت شما را تزئین می کنند، احتمالاً مناسب نیستند! بالش ضخیم ممکن است برای گردن و ستون فقرات کودک شما که هنوز در حال رشد هستند ناراحت کننده باشد. در عوض، به دنبال یک بالش کوچک، مسطح و سفت باشید که سر را بدون فشار آوردن به کودکتان نگه دارد.

پس از گذر از دوران ممنوعه برای خریدن بالش کودک، دیگه حالا می تونید با خیال راحت بالش کودک فانتزی برای فرزند خود تهیه کنید. بالش مخمل نوزاد یکی از گزینه های مناسب برای بچه های می باشد. هم نرم است هم حساست کمی دارد. طرح بالش های نیتواند آموزشی هم باشد که بچه ها عاشق آن هم بشوند.

همانطور که انواع مختلف بالش ها برای برخی از بزرگسالان بهتر از دیگران کار می کنند، ممکن است کمی آزمون و خطا برای یافتن بالش مناسب برای فرزند شما وجود داشته باشد.

 

بهترین بالش برای کودکان 12 سال یا کوچکتر

به عنوان والدین، شما نمی‌خوابید مگر اینکه فرزندانتان بخوابند. فرقی نمی‌کند بالش کودک بزرگ‌تر را ارتقا دهید یا در ابتدا برای کودک نوپای خود خرید کنید، مهم است که بدانید به دنبال چه هستید. بهترین بالش ترکیب مناسبی از راحتی و حمایت مورد نیاز کودک شما را برای خوابی امن در شب فراهم می کند.

بالش‌های بسیار گران هستند، اما اگر برای یک کودک خرید می‌کنید، هر بالشی مفید نیست. آکادمی اطفال آمریکا توصیه می کند تا زمانی که به سن دو سالگی نرسیده به کودک خود بالش ندهید. در آن مرحله، مهم است که بالشی را انتخاب کنید که اندازه مناسبی برای کودک شما داشته باشد و بالشی که حمایت کافی برای سر و گردن او داشته باشد.

در بالش کودک به دنبال چه چیزی باشید

با این اوصاف، تناسب و اندازه مناسب بالش به شما کمک می کند تا یک شرایط خواب امن برای کودک خود ایجاد کنید. این شامل پر کردن و پشتیبانی برای سر کوچک آنها، ستون فقرات در حال رشد و بدن در حال رشد کودک است. ما این لیست از ویژگی ها را انتخاب کردیم تا به درستی آن را دریافت کنیم.

بالشتک یا بار بالش

بالشتک کودک ایده آل نه فوق العاده نرم است و نه خیلی سفت. الیاف داخل بالش باید با شکل سر و گردن و ستون فقرات سازگار باشد. قابلیت تنفس و جریان هوا و خاصیت خنک‌کنندگی داشته باشد. همچنین در طول شب شکل خود را حفظ کند به صورتیکه گردن و ستون فقرات در یک راستا قرار گیرند. الیاف داخل بالش ضد حساسیت باشد که خطر ابتلا به آلرژی را کاهش دهند.

ارتفاع

فاصله بین شانه ها و پایه گردن، ارتفاع ایده آل بالش را تعیین می کند. ارتفاع بالش باید از ارگونومی گردن پیروی کند. ارتفاع نامناسب می تواند منجر به فشار و کشش شود. بالشی که بیش از حد بلند است باعث وضعیت نامناسب کمر و سفتی گردن می شود. پایین بودن بیش از حد باعث می شود سر کودک بیش از حد عمیق در بالش فرو رود و فشاری روی گردن و شانه ها ایجاد کند.

اندازه

سطح خواب جادار از انحنای سر در موقعیت های غیر طبیعی جلوگیری می کند. اندازه متوسط بالش برای یک بچه حدود 30 در 45 سانتیمتر است. این اندازه بهینه برای حمایت از وضعیت خواب مناسب است. بالش‌های استاندارد بزرگسالان معمولاً حدود 12 تا 18 سانتیمتر عمق دارند که برای یک بچه خیلی بزرگ و حجیم است. عمق بالش های بچه 8 تا 10 سانتیمتر است که برای سرهای کوچک آنها زیاد نیست.

رو بالشی

اطمینان حاصل کنید که روبالشی ها پارچه ای هستند که تا حد امکان طبیعی هستند. این بدان معناست که هیچ پارچه مصنوعی داخل آن وجود ندارد که به طور بالقوه مشکل زا باشد. از آنجایی که روکش بالش مستقیماً با پوست و موی کودک شما تماس دارد، از الیاف پروتئینی طبیعی مانند ابریشم واقعی که مانند الیاف مصنوعی آتش نمی گیرد، استفاده کنید. بالش‌های کودکان خود را در روکش‌های زیپ‌دار، ضد گرد و غبار و کنه‌ها قرار دهید تا از ورود مواد حساسیت‌زا و گرد و غبار به داخل بالش جلوگیری کنید.

قابلیت شستشو در ماشین لباسشویی

آیا چیزی آزاردهنده تر از شستن بالش با دست وجود دارد؟ بالش های کودکان به شست و شوی مکرر نیاز دارند زیرا به راحتی کثیف می شوند. به دنبال بالش‌ها و روبالشی‌هایی باشید که می‌توان آن‌ها را داخل ماشین لباسشویی انداخت تا در یک لحظه ایمن و تمیز شوند. بالش باید به فرم و بافت خود وفادار بماند، بدون اینکه کلوخه شود، حتی پس از خشک شدن و پف کردن آن. برای اطلاعات بیشتر در مورد شستشو، همیشه برچسب را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید