مد و پوشاک

همه چیز درباره انواع کیف آرایش (به همراه عکس)

انواع کیف آرایش

کیف لوازم آرایشی جزء نیازهای اصلی در جهت ساماندهی وسایل آرایشی ما می باشد.کیف آرایش از جمله پرکاربردترین کیف ها در گروه کیف زنانه می باشد. کیف آرایش انواع مختلف دارد. برای انتخاب کیف ارایش باید ابتدا به نیاز خود و کارایی آن کیف دقت کرد. کیف های قابل حمل و کیف های ثابت یا استند آرایش تنوع زیادی دارد که در ابتدا انتخاب را برای خانم ها سخت می کند.

کیف کوچک پارچه ای یا پلاستیکی که در برخی مدل کیف آرایش بند هم دارند که می توان تمامی لوازم ضروری میکآپ روزانه را در آن گذاشت و با خود به مهمانی یا مسافرت برد را در اصطلاح کیف لوازم ارایش می گویند.

انواع کیف آرایش

کیف آرایش بسیار کوچک Mini Makeup bag
کیف آرایش بسیار کوچک برای نگه داشت فقط یک مورد وسیله آرایشی کاربرد دارد. مثل فقط یک خط چشم یا رژ لب. برخی از برند کیف لوازم آرایش ها بر روی این کیف آینه هم دارند.
کیف آرایش بسیار کوچک Mini Makeup bag
کیف ارایش سایز کوچک small Makeup bag کیف ارایش سایز کوچک Small Makeup bag
کیف ارایش سایز کوچک یک کیف کوچک پارچه ای، چرم یا پلاستیکی که ابعاد کوچکی دارد و چند آیتم لوازم میکاپ می توان داخل آن قرار داد. برای مسافرت های کوتاه یا مهمانی های عصرانه مناسب هستند
کیف لوازم ارایش سایز متوسط Handy Makeup Bag
کیف لوازم ارایش سایز متوسط یک کیف مکعب مستطیل یا ذوزنقه گونه ای که لوازم بیشتری را می توان در آن جا داد. برای آرایش عروسی، کیف مناسب تری می باشد. کیف لوازم ارایش بنددار یا کیف لوازم ارایش دسته دار جزء این موارد است.
کیف لوازم ارایش سایز متوسط Handy Makeup Bag

کیف آرایش طرح پروانه شیکدو مدل MTB09

Original price was: 129,000 تومان.Current price is: 118,680 تومان.

استند لوازم ارایش استند لوازم ارایش
استند لوازم ارایش یک استند فلزی، پلاستیکی یا شیشه ای که معمولا دارای آینه هستند و اکثر لوازم و ملزومات آرایش روی آن جا می شوند. عموما بر روی میز آرایش یا میز توالت قرار می دهند. استند لوازم ارایش قابل حمل نیست و فقط برای آرایش در منزل مناسب است. این استند ها به استند لوازم آرایش عروس هم معروف است و معمولا بر روی جهیزیه عروس قرار می دهند.
باکس لوازم آرایشی Cosmetic Bag Large
باکس لوازم آرایشی کیف مکعبی بزرگ دسته داری که در برخی مدل های کیف آرایش جدید، آینه هم دارد. سایز آنها طوری است که می توان حمل کرد و به مسافرت برد. ولی برای مهمانی زیادی بزرگتر هستند. در مدل های کیف لوازم ارایش برزنتی، کیف لوازم ارایش پلاستیکی یا کیف لوازم ارایش چرمی می باشند. این باکس ها به باکس لوازم آرایش عروس هم معروف است و معمولا بر روی جهیزیه عروس قرار می دهند.
باکس لوازم آرایشی Cosmetic Bag Large
باکس فلزی آرایش Makeup Box Cosmetic Train Case باکس فلزی آرایش  Makeup Box Cosmetic Train Case
باکس فلزی آرایش ساک بزرگ عمدتا فلزی که تقریاب تمام لوازم ارایش حرفه ای در آن جا می شود. برای آرایشگران حرفه ای کاربرد بیشتری دارد. وزن آنها زیاد است و حمل انها تا حدودی سخت است. به این مدل کیف لوازم ارایش صندوقی هم می گویند. گریمر ها و آراشگران استودیو های فیلم برداری از این باکس فلزی آرایشی استفاده می کنند. مقاوت زیادی دارند و در رفت و آمد ها خراب نمی شوند. و البته قیمت باکس فلزی لوازم آرایشی گران است.

بر اساس سایز کیف میکاپ، مدل های مختلفی برای کیف یا محفظه لوازم آرایش وجود دارد.

انواع سایز کیف لوازم آرایشی

سایز کیف لوازم ارایش در سایز ها و ابعاد مختلف تولید می شوند. از کیف لوازم ارایش کوچک، کیف آرایش بزرگ که به کیف لوازم آرایش جادار مشهور است. کیف لوازم آرایشی بسیار بزرگ یا به عبارتی ساک لوازم آرایش که برای آرایشگران حرفه ای کاربرد دارد. کیف لوازم آرایشی کوله ای که به صورت کیسه ای بزرگ می باشد که درب آن توسط بند بسته می شود. کوچکترین کیف ارایشی هم کیف لوازم ارایش مینی می باشد که فقط یک یا چند وسیله آرایشی در آن جا می گیرد.

انواع جنس کیف آرایش

جنس کیف آرایش بسته به نوع آن باعث اختلاف در قیمت کیف آرایش و کیفیت آن دارد. کیف های تولیدی در کارخانه های یا کارگاه های تولیدی کیف معمولا از جنسی ساخته می شوند که هم دوام خوبی داشته باشد و هم بشود به صورت سری دوزی آنها را تولید کرد. در سری دوزی کیف آرایش داشتن الگوی مناسب و جنس با دوام از اولویت های مهم هم هست. برای دوخت خانگی کیف آرایش دیگر جنس آنها اهمیت ندارد. خانم های خانه دار طبق الگوی های مختلف کیف های بازاری یا فانتزی و شخصی شده برای دوخت کیف آرایش اقدام می کنند. تهیه چرم طبیعی یا چرم مصنوعی، نمد و انواع پارچه هم کار ساده ای هست که به راحتی می توانند از پارچه فروشی ها و خرازی ها تهیه کنند.

کیف آرایش مخمل

پارچه مخمل برای تولید کیف بسیار مناسب و بهینه است. انعطاف بالا، دوام  و زیبایی مخمل از جمله مزایایی است که خیاط راضی می شود آن را برای دوخت کیف آرایش مخمل استفاده کند. بر روی پارچه مخمل می توان چاپ زد به همین دلیل تنوع کیف آرایش بسیار بالایی می توان داشت. طرح های مختلف و عکس های دلخواهی که می توان بر روی پارچه مخمل پیاده کرد به جذابیت و منحصر به فرد بودن کیف لوازم آرایش مخمل کمک می کند. دوخت این مدل کیف محکم بوده و برای سالیان سال به عنوان یک کیف مناسب لوازم آرایشی برای ما کار می کند.

کیف آرایش طرح ختایی شیکدو مدل MTB14

Original price was: 129,000 تومان.Current price is: 118,680 تومان.

کیف آرایش پلاستیکی

پلاستیک یا پلی استر شاید ارزان ترین مواد اولیه برای تولید کیف می باشد. کیف آرایش پلاستیکی از جنس پلاستیک تولیدی در کارخانه های دوخت می شود. معمولا بر روی آن چاپ های رنگی و سه بعدی با طرح های دخترانه و فانتزی می زنند تا جلوه خاصی پیدا کند. قیمت کیف آرایش پلاستیکی معمولا پایین است و تنوع بسیار بالایی دارند. استحکام این مدل کیف پایین تر است و ممکن است زود خراب شود. کیف های آرایش چینی معمولا پلاستیکی هستند.

کیف آرایش چرم

استفاده ار چرم طبیعی یا چرم مصنوعی برای تولید کیف از دیرباز رایج بوده است. اصالت چرم طبیعی استفاده شده در کیف آرایش چرم دل هر خانم شیک پوشی را خواهد برد. دوام و حس لمس منحصر به فرد چرم طبیعی از نقاط قوت این کیف است. مدل های کیف آرایش چرم متنوع است ولی به هر حال جزو کیف های مجلسی حساب می شود. برند های معروف کیف آرایش حتما یک یا چند مدل کیف لوازم آرایش چرم تولید می کنند تا این گروه از مشتریان را هم برای خود داشته باشند. دوام چرم طبیعی بسایر بالاست و برای سالیان سال کار می کنند. استفاده از چرم مصنوعی هم سال های اخیر باب شده است. قیمت کیف لوازم آرایش چرم مصنوعی بسیار ارزان تر است. همان ظاهر چرم طبیعی را دارند و از دوام خوبی برخوردار هستند.

کیف آرایش چوبی

همیشه تولید کیف چوبی لذت بخش است. خاص و جذاب می شود و برای خانم هایی که یک کیف یونیک و منحصر به فرد می خواهند بهترین گزینه خواهد بود. کیف آرایش چوبی توسط ی دستساز است و توسط دست های هنرمند یک خراط یا نجار ساخته می شود و یا اینکه به صورت کارگاهی و با ابزار و وسایل پیشرفته تولید می شود. اگر دست ساز باشد که قیمت بالایی دارد و می تواند به عنوان هدیه ای مناسب برای دختر خانم ها انتخاب شود.

کیف آرایش نمدی

استفاده از نمد طبیعی هزاران سال است که رواج دارد. ولی با آمدن نمد مصنوعی خانم های خانه دار در منزل می توان با استفاده از هنر خود از این مواد اولیه ارزان برای ساختن انواع وسایل استفادا کنند. کیف آرایش نمدی جزو رایج ترین کارهای دستساز خانگی است. الگوی کیف آرایش نمدی ساده است ولی هم می توان با دست دوخت هم با استفاده از چرخ خیاطی آن را تولید کرد. نمد مصنوعی دوام کمی دارد و با شستشوی مداوم زود خراب می شود. استحکام آن نسبت به پارچه و چرم بسیار پایین تر است. قیمت کیف آرایش نمدی معمولا پایین است.

کیف آرایش پارچه ای

پارچه دم دست ترین مواد اولیه ای است که با آن می توان کیف دوخت. کیف آرایش پارچه ای از جنس انواع پارچه های موجود در بازار مثل پارچه کتان، جاجیم، ترمه و جنس های دیگر می توان استفاده کرد. قیمت ها متفاوت است ولی معمولا ارزان تر از چرم طبیعی و پارچه مخمل هستند. تنوع بالایی دارند و دوخت کیف آرایش پارچه ای آسان است. معمولا برای این مدل کیف ها آستر زخیم می زنند یا از الیاف مصنوعی استفاده می کنند تا یک مقدار زخیم تر شوند. دوام خوبی دارند و آن را در خانه به راحتی می توان دوخت.

کیف کوچک طرح سنگ شیکدو مدل SB07

Original price was: 89,000 تومان.Current price is: 81,880 تومان.

کیف آرایش بافتنی

کیف آرایش بافتنی یک کار هنری و دستبافت مخصوص خانم و آقایان های هنرمند است. از جنس کاموا یا مکرومه بافته می شود. خاص و منحصر به فرد است و با توجه به الگوی کیف هر فرد ممکن است  متفاوت آن را ببافد. تولید کیف بافتنی آرایش زمانبر می باشد و نمی توان به صورت انبوه تولید کرد. با توجه به زمانبر بودن معمولا قیمت بالایی دارند. ولی زیبایی این مدل کیف مثال زدنی است و می توان آنرا با بقیه اکسسوری ها شخصی ست کرد.

کیف لوازم آرایش دخترانه

کیف لوازم آرایش دخترانه شامل طرح های فانتزی و کودکانه با کاراکتر های کارتونی می باشد که مناسب دختران نوجوان است. کیف لوازم ارایشی فانتزی یا کیف لوازم ارایشی کودکانه از جمله این کیف ها می باشد.

دختران نوجوان معمولا به به کیف رنگی رنگی و شاد علاقه زیادی دارند. به همین دلیل است که خانم های نوجوان کیف های با طرح شاد را به عنوان کیف لوازم آرایش انتخاب می کنند. کیف لوازم آرایش دخترانه برخی اوقات یک مقدار بزرگتر است به دلیل اینکه دختران جوان و نوجوان از لوازم آرایشی یبشتری استفاده می کنند. دختر خانم ها دوست دارند که کیف های شان با هم ست باشد به همین دلیل برند های تولید کیف آرایش سعی دارند که کیف ست آرایش و دستی و با استایل یکسان برای این تقاضا ها به فروش بگذارند.

کیف لوازم آرایشی طرح تیسفون شیکدو مدل CTB07

Original price was: 129,000 تومان.Current price is: 118,680 تومان.

کیف لوازم آرایشی فانتزی

کیف فانتزی خاص است و دختر خانم های علاقه زیادی به آنها دارند. طرح و الگوی کیف آرایش فانتزی ممکن است عجیب غریب و منحصر به فرد باشد. ظاهر آنها جذاب تر است و ممکن است حتی کارایی زیادی نداشته باشد و فقط جنبه زیبایی آنها مورد نظر باشد. کیف لوازم آرایش فانتزی مناسب مهمانی هایی یا دورهمی های دوستانه دختر خانم هاست که می خواهند علاوه بر آرایش خود زیبابی لوازم اکسسوری خود را هم به دوستان خود نشان دهند. جنس کیف لوازم آرایش فانتزی ممکن است مخمل، چرم و یا پلاستیک باشد. ولی طرح روی آن از اهمیت زیادی برخوردار است.

کیف لوازم آرایش کودکانه

دختر بچه ها به پیروی از خواهر بزرگتر یا مادران شان دوست دارند که یک کیف کوچک آرایشی برای وسایل آرایش کودکانه و اسباب بازی گونه داشته باشند. اسباب بازی های شبیه وسایل ارایش که ابزاری است برای یادگیری کودکان و بازی های دو یا چند نفره دختر بچه با یکدیگر. کیف لوازم آرایش کودکانه به دختر بچه های کوچک حس بزرگ شدن می دهد و اکثر مادر ها به همین دلیلی برای فرزندان دختر خود این کیف ها را تهیه می کنند.

برند کیف لوازم آرایش

برند کیف لوازم آرایش از اهمیت زیادی برخوردار است. کیفیت تولید کیف و متریال و لوازم اولیه دوخت کیف آرایشی در قیمت کیف آرایش تاثیر مستقیم دارد. برند های متفرقه و کیف های بدون برند برخی تولید کنندگان ایرانی دست به تولید کیف لوازم ارایش داخلی می زنند ولی برند فیک روی آنها نصب می کنند. هر چند اینکار از لحاظ اخلاقی درست نیست و با اینکه مشتری این نکته را می داند ولی بسیاری از مشتریان آنها را خرید می کنند و راضی هم هستند. کیف لوازم ارایش ویکتوریا سکرت یکی از اون موارد است.

دیدگاهتان را بنویسید